Japon Doktordan Sağlıklı Uzun Yaşam Notları.

228

105 yaşına kadar yaşayan ve yakın zamanda vefat eden Japon Doktordan uzun yaşam notlarını sizlerle paylaşmak isterim. sağlıklıyaşam

Bir çoğumuzun bildiği ama gözden kaçırdığımız notları ara ara gözden geçirmeniz için buraya bırakıyorum.

Japon Doktordan Sağlıklı Uzun yaşam notları.

Gülmek ve eğlenceli kişiliğe sahip olmak önemlidir. Salgıladığımız mutluluk hormonları bizi iyi hissettirir. Şikayetçi kişiliğinizi değiştirmeyi deneyin.

İyi anılar biriktirin, materyal değil. Materyal toplamak için sarf edeceğiniz efor ve para sizi olumsuz etkiler.

Kendi alış verişinizi yapın ve aldıklarınızı kendiniz taşıyın. Eviniz üst katlarda ise asansör kullanmadan merdivenden çıkmaya çalışın. Hareketli olmak önemlidir. Yapacağınız her egzersiz kaslarınızı dinç tutacak ve bu beyninizi de etkileyecektir. Düzenli her gün egzersiz yapılmalıdır.

Öğünlerinizden tam doymadan kalkın. Kilo almanızı önleyecektir ve rahat hareket edebilirsiniz.Obezite yaşlılıkta vücut için büyük risk teşkil eder. Ürettiğimiz Ama Tüketmediğimiz Gıdaları Ne Yapıyoruz?

Ameliyat olmanız gerekir ise son aşamaya girmeden önce bu duruma sebep olan nedeni doğu tıbbı metotları ile iyileştirmeyi deneyin. Her zaman kendi doktorunuz olmaya çalışın.Bunun içinde vücudunuzu iyi tanıyın.

Tüm bunlara rağmen ameliyat olmanız gerekir ise ameliyata girmeden birkaç saat önce mutlaka dinlendirici müzik dinleyin.

Hangi yaşta olursanız olsun günlük aktif plan yaparak yaşayın.Bu planı yapmak için harcayacağınız düşünce gücü beyninizi aktif tutacaktır.Planın içerisinde mutlaka diğer insanlar ile aktif görüşme olmalıdır.İnsanlar ile geçireceğiniz ve duygusal paylaşımlarınız beyninizin genç kalmasını sağlayacaktır.

İşinizin özelliğine göre emekliliğinizi 65 yaşından sonraya planlayın.Emeklilikte mutlaka bir uğraşınız,hobiniz olması gerekir.Fakat tüm zamanlı,stresli çalışma hayatından uzak durun.Planlı,programlı yaşamaya çalışsanız da yapacağınız plan,programın sizi strese sokmasına müsaade etmeyin.Huzurlu ve sakin hayatı tercih edin.

Kendinize yaşama nedeni olacak kadar iş yaratın.Fazlasına gerek yok.

Join the Conversation

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
KIRKINDAN SONRA © Copyright 2020. All rights reserved.
Close
× Bize yazabilirsiniz !