Bireysel özel sigorta ve türleri yazı dizimizin ikincisi ile sizlere Ferdi Kaza sigortası, Hayat sigortası ile farkı ve Yurt dışı sağlık sigortalarından bahsedeceğiz. Bazı Özel Sigorta Türleri.

Hepimiz çeşitli nedenler ile yurt dışına şu an Covit19 nedeni ile gidemiyor olsak da çıkmışız veya çıkmayı ummaktayız.

Geçmişte bu sigortaları bilerek aldık mı, ne kadar doğru biliyoruz?

Acentenizin size her detayı anlatabilecek zamanı var mı? Sizin kadar ihtiyacınızı bile bilir mi?

Poliçelerinizin bazılarını on line satın alabileceğinizi biliyor musunuz? O zaman detaylara daha iyi hakim olmanız gerekmez mi?

Sizin de detayları araştırıp öğrenmeniz gerekir; Hem de çeşitli şirketlerden olmalıdır.

Bireysel Özel Sigorta Türü Ferdi Kaza Sigortası.

Özel sigorta türünden olarak Ferdi Kaza sigortasına değineceğiz.

Ani ve beklenmedik olaylar karşısında kişileri ve onların ailelerini bu poliçenin teminatı ile korur.

Ferdi Kaza sigortası teminat kapsamı ise; kaza sonucu ölüm, sürekli sakatlık, tedavi masrafları ve gündelik tazminat teminatları ile birlikte asistans hizmetleri tek bir poliçeyle temin edilebilmektedir.

Ferdi Kaza Sigortası Neden Gereklidir?

Bu nedenle her fert, ferdi kaza sigortası poliçesi yaptırarak başlarına gelebilecek ani ve beklenmedik kazalara karşı kendilerini, hatta dolaylı olarak ailelerini güvence altına almış olurlar. allianz

Ferdi Kaza Sigortası Limiti ve Hayat sigortası ile farkı.

Eğer araç sahibi iseniz Zorunlu trafik sigortası içerisinde bu teminat belirli bir limit dahilinde bulunmaktadır.

Aynı şekilde aracınıza kasko poliçesi satın almanız durumunda sigorta şirketinin standart olarak verdiği teminatı yükseltmeyi talep ederek almanızı öneririz.

Ferdi kaza sigortasını farklı şirketlerden birden fazla alabileceğiniz gibi tek bir şirketten yüksek teminat ile almanız da mümkündür.

Bir risk gerçekleşmesi durumunda birden fazla poliçe almışsanız hangi teminatlardan yararlanacağınızı iyi araştırmalısınız.

Vefat durumunda hepsinden yararlanmakla birlikte tedavi, sürekli sakatlık ve asistans hizmetlerinden yararlanmanız sadece birinden ve tarih itibari ile ilk yaptırdığınızın limitinden başlar.

Ferdi kaza sigortasının hayat sigortasından ne farkı var diye düşünebilirsiniz. 

Fakat hayat poliçesinde sebep aranmaksızın her tür vefat durumunda aileniz veya kanuni varislere belirlenen limit kapsamında ödeme yapılır.

Hayat sigortasının primini kendi yaşınız daha çok etkiler. Yaş arttıkça fiyat yükselecektir.

Banka veya özel kurumlardan alacağınız kredi durumunda hayat sigortası talep edilmektedir.

Hayat sigortasını aldığınız kredi tutarı kadar yaparak, vefatınız durumunda kullanılan kredinin varis veya aile fertlerine yük olmaması hedeflenmektedir.

Ferdi kaza veya hayat poliçesinin prim hesabı şirketten şirkete değişiklik gösterebildiği gibi ana teminatlar dışında ekstra teminat limitleri veren şirketlerde olabileceğini göz önünde bulundurarak mutlaka araştırma yapmanızı öneririz.

Bazı şirketler; Check up, taburcu olmanız sonrası otelde konaklama,1.derece akraba vefatında teminatlar vererek poliçe kapsamını genişletmektedirler.

Ferdi kaza sigortası 1 yıllık olup her yıl yenilenebilen bir poliçedir.

Eğer ücretli veya serbest çalışansanız, yaptırdığınız ferdi kaza sigortası poliçesi primini askari ücretin yıllık tutarını aşmamak şartı ile vergi indiriminden yararlanabilirsiniz.

Poliçenizi yaptırdıktan sonra çalıştığınız işletme veya kendi muhasebenize poliçe ödeme bilgisi ile birlikte iletmeniz yeterli olacaktır.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası.

Bireysel özel sigorta türünden olan Yurt dışı seyahat sağlık sigortası ise;

Yurt dışı seyahat sağlık sigortası adından da anlaşılacağı gibi yurt dışına seyahat veya iş amaçlı çıkış durumunda yapılan ve orada geçerli olan bir sigorta türüdür.

Yurt Dışı Seyahat Sigortası.

Yurt içi seyahat sigortası olarak da satın alabileceğiniz türü mevcuttur. mafre

Yurt dışına çıkışta vize gerektiren ülke konsoloslukları bu poliçeyi almamızı zorunlu kılmaktadır. Vize almak için gereken evraklar arasında bulunmaktadır.

Vizeniz varsa dahi ve poliçeniz sonlandıysa dahi yeni bir poliçe almanızı öneririz.

Bu ülkeler tarafından belirlenen askari limitleri vardı. Schengen ülkeleri için 30.000 Avrodur.

Teminat olarak; Ayakta ve yatarak tıbbi tedavi, Sigortalının ülkesine tıbbi nedenler ile nakli veya seyahati, Cenaze nakli ana teminatlar olup şirketine göre değişiklik gösteren farklı teminatlar verilebilmektedir.

Bazı sigorta şirketlerinde, uçuş esnasında havayoluna teslim ettiğiniz bagajınızın kaybı için belirli bir limit ile teminat ilave edilmiştir.

Yurt dışı Seyahat sağlık sigortası seyahatinizin süresince yapılabileceği gibi bir yıllık da yapılabilir.

Seyahatin iptali durumunda istenen belgelerin sigorta şirketine temini şartı ile iptal edilebilmektedir.

Seyahate çıkacağınız tarihten bir gün önce poliçenizin başlıyor olması ve seyahat bitiminden bir gün sonrayı kapsayacak şekilde yaptırmanızı öneririz.

Poliçenizin süresini bir yıl içerisinde birden fazla seyahat etmeyi planlıyorsanız yıllık yaptırmanızı öneririz.

Her bir seyahat için satın almanız durumunda daha pahalıya mal olabilmektedir.

Poliçeniz herhangi bir durumda risk gerçekleşmesi durumda süresi dolmamış olsa dahi tazminat ödendikten sonra son bulur.

Bu poliçenin fiyatını belirlerken fiyatı etkileyen sebepler yaş faktörü, seyahat süresi, gidilecek ülke ve kalma süresi gibi sebeplerdir.

Bireysel bu poliçeyi satın alabileceğiniz gibi seyahat edecek grup olarak alarak bir indirim almanız mümkün olabilir ise de seyahat edenlerin fiyatı etkileyen faktörleri sizinkinden kötü olması durumunda bireysel almanız avantajlı olabilir.

Poliçe fiyatı Avro cinsinden olup günlük kur üzerinden Türk Lirası olarak tahsil edilir.

Poliçe hem Türkçe Hem de İngilizce olarak temin edilmektedir.

Join the Conversation

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
KIRKINDAN SONRA © Copyright 2020. All rights reserved.
Close
× Bize yazabilirsiniz !