Yurdumuzdaki ilginç Ölümlerden Guinness Rekorlar Kitabına Girenler.

91

Yurdumuzdaki ilginç ama gerçek olaylar sonucu ölenlerin bu ölümlerinin oluş şeklinin ilginçliğinden Guinness rekorlar kitabına girdiğini biliyor muydunuz?

Her yıl yayınlanan Guinness Dünya Rekorları kitabında yayınlanan birçok ilginç rekor var.

Yurdumuzdaki bazı rekorlar da bu listelere giriyor.

Bu ilginç rekorlar dünyada birçok ülkede denenerek kırılmaya çalışılıyor.

Yıllık şeklinde basılarak yayınlanması sebebi ve incelenmesi gereken rekorlar var.

Gelin bunlara göz atalım. Kaynak https://tr.wikipedia.org/wiki/Guinness_D%C3%BCnya_Rekorlar%C4%B1

Guiness Rekorlar Kitabı.

Bu sonuçları görünce bu yazımızı da okumanızı önereceğim. Dünya Ruh Sağlığı Günü.

1. Balkona 50 kişinin çıkması sonucu meydana gelen toplu ölüm.(İstanbul-Dudullu’ da bir köy nişanı töreninde)

2. TEM’de seyreden araçtaki 5 kişinin radyoda kolbastı çalınca aracı sağa çekerek otoyolda göbek atmaya başlaması ve üçünün de ayrı ayrı araçların çarpması sonucu ölümü. (Adapazarı-Hendek)

3. Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısındaki taşı çıkarmak için ayağını silkeleyen kişiyi elektrik çarptığını sanan bir başkasının akımdan kurtarmak amacıyla kafasına kürekle vurup öldürmesi. (Rize-Tunca Köyü)

4. Midesine sinek kaçan bir kişinin sineği öldürmek için odaya sıkar gibi ağzına Sheltox isimli böcek ilacını sıkması ve sinekten beter ölümü.

(İstanbul – Sultanbeyli)

5. Mühendisin kontrol için geminin buhar kazanına girdiği sırada bundan habersiz bir gemi personelinin kapağı kapatması ve geminin sefere çıkmasıyla mühendisin ölümü. (Kocaeli)

6. Aynı iş yerinde biri gündüz biri de gece vardiyasında çalışan baba-oğlun motosikletle biri eve, biri işe giderken sert bir virajda karşılaşıp birbirlerine selam vermek isterken çarpışarak ölmeleri. (Konya)

7. Nüfus sayımı nedeniyle kendisinden başka kimsenin bulunmadığı otobanda seyrederken, sayım görevlisinin bariyerlere çarparak ölümü (Tem Otoyolu-Gebze)

8. Karabük Demir-Çelik Fabrikasında 600 tonluk pres makinesinin arasından emekleyerek geçen işçinin, 2450 santigratlık fırından sigarasını yakmaya çalışırken can vermesi. (Karabük)

9. Tıraş ederken berberin, rahatlatır diye boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu küt diye boynu kırılan müşterinin koltukta can vermesi. (Erzurum)

10. Bir vatandaşın yatağındaki tahta kurusunu öldürmek için yaptığı ilaçlamadan sonra uykuya dalınca, tahta kurularıyla birlikte zehirlenip ölmesi. (Bodrum-Yalıkavak) çöp

Join the Conversation

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
KIRKINDAN SONRA © Copyright 2020. All rights reserved.
Close
× Bize yazabilirsiniz !